מה עושים במקרה של תאונות דרכים?

אחת ההמצאות הגדולות שידע האדם היא המכונית, אך בעקבותיה האנושות נחשפה לסכנה אשר תפסה מקום מרכזי עם הזמן באחוזי התמותה ופגיעות בגוף. הכביש הינו זירה מסוכנת ומסכנת והרכבים שבו סופגים תאונות בכל רגע ורגע מסביב לעולם, לכן על כולנו להיות ערוכים לכל תרחיש בטרם יציאתנו לכביש בין אם אנחנו נהגים או הולכי רגל. מלבד זהירות בדרכים ושמירה על רכב תקין העומד בתקנים אנו עלולים למצוא את עצמנו נפגעים על לא עוול בכפנו אם לא נימצא ערוכים גם להתמודדות עם תאונות אפשריו,. במידה ואנו עוברים תאונה יש תחילה לקבל את הטיפול הנדרש, לשתף פעולה עם נציגי המשטרה ובמקביל מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים להמשך התהליך

עברת תאונת דרכים?
פנה אלינו לייעוץ אישי ללא התחייבות מלא פרטים ומיד נחזור:

היערכות נכונה לכביש

עלינו לשאת עמנו באופן קבוע רישיון נהיגה, ורכבנו עלנו לדאוג שתמיד תהיה תעודת ביטוח חובה בתוקף וכל ביטוח נוסף באם ישנו. דבר נוסף שרצוי לשאת הינו מצלמה למקרה שנאלץ לתעד כל מקרה ותאונה במידה ותהיה. הטלפון הנייד מהווה פתרון מצוין לצורך זה. צילום יוכל להוכיח מעבר לכל עד או מילים כתובות את אשר קרה.

ובמקרה של תאונה

עלינו לבדוק אם יש נפגעם ברכבנו או באחד הרכבים המעורבים בתאונה והאם נפגעו הולכי רגל. יש להזעיק את המשטרה ומד"א ואל לנו לשכוח לעטות את האפוד הזוהר שעל פי חוק אנו מחוייבים ללבוש, מלבד היותו כלי מציל חיים ביציאה מהרכב בכביש סואן ועל מנת להמנע מפגיעה פוטנציאלית נוספת.

יש לצלם את זירת האירוע בין אם מדובר בנפגעים בגוף או פגיעה ברכבים. תיעוד פגיעה הינו חשוב להתמודדות עם הבירוקרטיה שתתקיים בהמשך לתאונה כגון פתיחת תיק במשטרה והגשת תביעת ביטוח.

כמו כן וחשוב לא פחות- עליכם להחליף פרטים מדוייקים ומלאים עם כל נפגעי התאונה וכן עדים נוספים לה.

קבלת טיפול רפואי

עם הגעת הצוות הרפואי עליכם להניח לצוות לבדוק את כל המעורבים בתאונה ללא כל דיחוי וכן במידת הצורך לנסוע לבית חולים. בהגיעכם לבית החולים עליכם לפרט ככל הניתן את התרחיש, כיצד התרחשה התאונה, היכן ומתי ולתאר במדויק את הפגיעה והכאב כך שלכל תלונה יהיה תיעוד. עליכם לוודא כי הכל רשום בתיק הרפואי וכי תקבלו העתק לאחר שחרורכם.

מהאספקט הביטוחי, ככל שהפניה לקבלת עזרה רפואית תהיה מוקדמת ומהירה יותר כך תוכלו לטעון לקשר בין התאונה לבין הפגיעה.

מסמכים ותביעות ביטוח

השלבים הבאים בהתמודדות לאחר תאונת דרכים מכילים בראשונה הגעה לתחנת משטרה כדי לדווח על התאונה ולקבל פרטים של כל המעורבים בתאונה. ככל שהפרטים המועברים יהיו מדוייקים כך יתאפשר למעורבים להפעיל את חברות הביטוח עבור קבלת החזר חיובים עבור הטיפול הרפואי לדוגמא, כאשר החיוב יישלח ישירות לחברת הביטוח ולא אל הנפגע.

חשוב מאד לשמור על כל מסמך רלוונטי הקשור לתאונה כגון קבלות על טיפול רפואי, קבלות על תרופות אשר נרכשו בהקשר לפגיעה מן התאונה, עזרה במשק הבית בעקבות נזקי גוף וכמובן להעביר אותן לעורך הדין המטפל בתביעה.

חברות הביטוח ישלחו חוקרים מטעמן ומוטב לכם לבטוח ולאפשר לעורך דינכם להשיב על כל שאלותיהם במקומכם ולהניח לו לנהל את התקשורת באופן מקצועי שיעבוד לטובת תביעת הביטוח שלכם וכדי שדברים שתאמרו לא יוצאו מהקשרם ויפעלו נגדכם בעתיד.

עליכם להיות בקשר רציף עם עורך הדין המתמחה בתאונות דרכים ששכרתם ולהתעדכן בכל הפרטים וההתפתחויות בתיק שלכם.

לקבלת יעוץ וסיוע פנו עוד היום אל עמליה פרנק כהן – משרד עורכי דין, אחוזה 98, מרכז אלרם רעננה, 09-7486193.