רשלנות רפואית במתן תרופות

טעויות רבות ומסכנות חיים מתרחשות בעת רישום תרופות למטופל. טעויות אלה נובעות מסיבות רבות, ביניהן חוסר היכרות הרופא עם עברו וגליונות של המטופל, נטילת תרופות אשר אינה מתאימה למטופל אשר קיימת למטופל רגישות או אלרגיה אליהן, שילוב בין תרופות ונטילתן בו זמנית ללא ידיעת הרופא או מתוך טעות או בלבול בעת רישום המרשם ואשר נטילתן עשויה להביא להחמרת מצב המטופל.

מקרים רבים של רשלנות רפואית במתן תרופות מתרחשים בישראל מדי יום. לעיתים טעויות במרשם התרופות נובעות מאבחנה שגויה של מצבו הבריאותי של החולה או כאשר הרוקחים בבתי המרקחת טועים בפענוח או קריאת המרשם שהוגש להם על ידי החולה.

עברת תאונת דרכים?
פנה אלינו לייעוץ אישי ללא התחייבות מלא פרטים ומיד נחזור:

מרשם או מתכון (לטעויות)

רופאים מכל התחומים ידועים בכתב היד המפואר והבלתי קריא שלהם, כאילו היתה זו אחווה בלתי מדוברת הגורסת כי ככל שכתב ידו של הרופא פחות קריא, כך שמו מתפאר וגדולתו כרופא עולה. סיבות נפוצות לרשלנות רפואית הינן מרשמים הכתובים באופן לא ברור כתוצאה מכתב יד לא קריא אשר אינו מאפשר לרוקח לקרוא את המרשם במדויק.

סיבות נוספות לרשלנות רפואית במתן תרופות אשר גוררות תביעות על בסיס קבוע הינן תרופות המוגשות שלא באריזתן המקורית, עומס עבודה המוטל על הרופאים אשר מביא לרישום תרופות בחוסר ריכוז, רישום תרופה אשר מאושרת לשימוש בחו"ל ואינה מאושרת לנטילה בישראל, מתן אנטיביוטיקה במינון שגוי או מוגזם ברמה הרסנית לאיברי הגוף ועוד.

תחום נוסף במתן תרופות אשר הולכת וגוברת בו הרשלנות הרפואית הינו תחום הרפואה הפסיכיאטרית אשר ככל שמתפתחת כך קלה האצבע על מתן מרשמים, לעתים שלא לצורך ולעתים שגויים, אשר מייצרים נזק רב. תרופות פסיכיאטריות ידועות בשל המאפיינים הממכרים שלהם וידועות גם בשל תופעות הלוואי אשר עשויות להביא למטופלים כגון החמרת מצבו הנפשי של המטופל.

ידוע כי שימוש מופרז בתרופות פסיכיאטריות, עלול לגרום לנזק בלתי הפיך למוחו ומצבו של המטופל ופסיכיאטרים לעתים רושמים תרופות לדכאון, חרדה והרגעה כלאחר יד (לעיתים אפילו לילדים!) אשר מינון לא מדויק או אי התאמה ספציפית למטופל מסכנת את בריאותו ועלולה להביא להתמכרות קשה או נזק.

תביעה בגין רשלנות רפואית במתן תרופות

כאשר עולה החשד כי לחולה נגרם נזק בגין נטילת תרופות לא מתאימות או במינון שגוי, ניתן ורצוי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית נגד המוסד הרפואי, הרופא או הרוקח אשר רשמו את המרשם והמליצו על נטילת התרופות. על מנת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במתן תרופות על החולה להיוועץ ברופא מומחה בתחום הרלוונטי לפגיעה ולהמציא חוות דעת רפואית הניתנת על ידו לצד איסוף כל מסמך רפואי וקבלות רלוונטיות לתביעה.

לקבלת יעוץ וסיוע פנו עוד היום אל עמליה פרנק כהן – משרד עורכי דין, אחוזה 98, מרכז אלרם רעננה, 09-7486193.