רשלנות רפואית בניתוח

כאשר אדם מגיע לניתוח, הוא מלא חששות, ולעתים מגלה שלא חשש לחינם, ולו עקב טעות אנוש. לא מעט ניתוחים בארץ כרוכים ברשלנות רפואית, גם אם לא תמיד הפציינטים יוצאים להילחם על כך. זה יכול להיות ניתוח לב, ניתוח קוסמטי, ניתוח אורתופדי וכדומה. כאשר הניתוח אינו מצליח, או יותר מכך- מחריף את המצב, לא פעם מדובר על עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח. מה מוביל לבעיה? ובכן אינספור מרכיבים, ייתכן ומדובר על מיומנות לקויה, אי הכרת ההיסטוריה של המטופל, חוסר תיאום בין המרדים לרופא, ציוד פגום, ניתוח מיותר, טיפול באזור הלא נכון, היסח דעת של הצוות וכדומה.

עברת תאונת דרכים?
פנה אלינו לייעוץ אישי ללא התחייבות מלא פרטים ומיד נחזור:

מבחן הרופא הסביר

עבור כל אחד מהממצאים הנ"ל, ניתן להשיג פיצוי כספי בגובה שונה, וזאת כי קיימים מגוון פרמטרים שמשפיעים על כל פסק דין. עורך דין מנוסה בתחום, כגון ד"ר עמליה פרנק-כהן, ידע כיצד להרוויח את המרב מכל סיטואציה, כיצד להציג נכון את הממצאים ולאיזה כיוון יהיה נכון לקחת את התביעה. בעיקרון משימתו של עורך הדין היא להוכיח שהמנתח אינו עמד בקריטריונים של "הרופא הסביר"- כלומר לא פעל לפי הנורמות הרצויות, כאשר יש לבחון כל מקרה בהתאם לנסיבות הספציפיות. מכאן שיש צורך בעורך דין שבקיא בתחום, על מנת שיידע להשיב מלחמה ויכיר את כלל המונחים הרפואיים, וכזו היא עורכת הדין ד"ר עמליה פרנק-כהן, כך שניתן לדעת שאתם בידיים טובות!

קריטריונים שעשויים להכריע את כף המאזניים

יש לא מעט קריטריונים שיכולים לקבוע שלפציינט אכן מגיע פיצוי ואף יגדילו את גובה הסכום בגין רשלנות רפואית בניתוח. כך למשל יש לבדוק האם ניתנה "הסכמה מדעת" כפי שהחוק דורש, האם ניתנה הסכמה בכתב (כאשר מדובר על ניתוח- הסכמה מילולית אינה תופסת), האם ניתנה כלל האינפורמציה (כולל הסכנות האפשריות) בטרם נכנס הפציינט לניתוח וכדומה. מכאן שמי שאינו מכיר את המערכת ואת התחום המשפטי מקרוב, עשוי להפסיד במשפט, ועל כן טוב להכיר את "משרד עורכי דין עמליה פרנק כהן", אם כיוון שהיא בעלת ניסיון עשיר של 30 שנה בתחום, ואם כיוון שהיא תעשה כל מה שצריך על מנת להוציא עוד לקוח מרוצה.