תאונות דרכים עם אופנוע

הסיבות לתאונות אופנועים עשויות להיות רבות ומגוונות מאחר ופגיעותו של רוכב האופנוע היא גדולה ומכיוון שהאופנוע עצמו מאד פגיע בגלל אופיו החמקמק וגודלו הקטן ממכונית סטנדרטית. מלבד תאונות עם רכב אחר קיימות גם תאונות עצמיות שעשוי רוכב האופנוע לעשות ולכן עליו מבוטח בביטוח חובה בהתאם. רוכבי אופנועים בפעמים רבות מאבדים שליטה על האופנוע כמו במקרים של כביש רטוב או הימצאותו של כתם שמן על הכביש. בנוסף, עשוי רוכב האופנוע להתנגש במפגעי כביש אשר יגרמו לו לאבד שליטה על האופנוע, מפגעים מסוג שרכב אחר לא היה חש בהם כלל וכלל. תאונה עצמית היא תאונה לכל דבר בעיני חברות הביטוח ולכן רוכב אופנוע מכוסה ביטוחית מפניהן ויהיה זכאי לפיצוי בגין הנזק שנגרם בתאונה באם תקרה כזאת.

עברת תאונת דרכים?
פנה אלינו לייעוץ אישי ללא התחייבות מלא פרטים ומיד נחזור:

מהו למעשה ביטוח חובה?

מאחר ואופנועים נחשבים לרכב מנועי, על רוכב האופנוע להיות מבוטח בביטוח חובה אשר יכסה ויפצה את המבוטח על נזקי גוף במקרה של תאונה עם האופנוע. לאור הסיכון הבטיחותי שברכיבה על אופנוע מעטות מאד חברות הביטוח אשר מעוניינות לבטח רוכבים.

בנוסף, יש לוודא לפני הנסיעה כי ביטוח החובה מכסה כל נהג ולא רק את הבעלים, שכן במקרה של פוליסת ביטוח אישית, חברת הביטוח תפצה רק את המבוטח ולא כל נהג אחר אשר רכב על האופנוע.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה – 1975, אומר כי אדם הנפגע בתאונה שהוכרה כתאונת דרכים, הינו זכאי לקבל פיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, מחברת הביטוח אשר ביטחה אותו במסגרת ביטוח חובה, ולכן, למרות העלויות הגבוהות של הביטוח על כל רוכב אופנוע להיות מבוטח בביטוח חובה כדי להבטיח לעצמו פיצוי כספי במקרה של תאונה.

יעוץ משפטי בעת תאונה

במידה ואדם נפגע בתאונת אופנוע וברצונו לקבל פיצוי עבור נזקיו, עליו להתייעץ בהקדם עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים. חשוב מאוד להתייעץ עם עימו בטווח קרוב ככל הניתן לזמן התרחשות התאונה, שכן למילים שנאמרות ולדרך ההתנהלות יש משמעות כבר בסמוך לתאונה.

למען קבלת הפיצויים מחברת הביטוח לאחר תאונת דרכים על המבוטח לדאוג להמציא מסמכים כגון:

  1. רישיון נהיגה בתוקף
  2. רישיון הרכב הדו גלגלי
  3. העתק פוליסת הביטוח
  4. אישור המשטרה על פרטי התאונה
  5. מסמכים רפואיים, קבלות, מרשמי תרופות וכיוצ"ב באם ישנם.
  6. במקרה של נזק לאופנוע – יש להצטייד גם בדו"ח שמאי רכב שהעריך את הנזק שנגרם לאופנוע עקב התאונה.

לאור האמור לעיל ישנה חשיבות רבה לפנות לייצוג משפטי על ידי עו"ד מומחה בייצוג אופנוענים, אשר בקי בכל הדקויות המשפטיות והרפואיות ושיוכל ללוות את הנפגע בכל התהליך.